Krajowy System e-Faktur (KSeF) w Comarch ERP

Krajowy System e-Faktur: Podstawowe Informacje

Krajowy System e-Faktur (KSeF) stanowi główną platformę Ministerstwa Finansów, umożliwiającą przedsiębiorstwom przesyłanie i pobieranie zorganizowanych w formie elektronicznej faktur. W praktyce oznacza to, że każda stworzona przez firmę e-faktura zostanie przekazana za pośrednictwem KSeF do odpowiedniego adresata.

Jeśli posiadasz system Comarch ERP skorzystaj z bezpłatnego okresu wymiany danych z KSeF do 31 marca 2024 roku przy pomocy rozwiązania Comarch KSeF! Narzędzie jest wbudowane w Twój system ERP, aby komunikacja z Krajowym Systemem e-Faktur była intuicyjna i przyniosła korzyści w zarządzaniu dokumentacją w Twojej firmie.

Krajowy System e-Faktur w Comarch ERP Optima

Integracja z KSeF nie powinna generować dodatkowych zadań ani zwiększać obciążenia pracy. Mimo wprowadzenia nowego wymogu narzędzia Comarch wspierają optymalizację wewnętrznych procesów. Obsługa e-Faktur w systemie Comarch ERP jest prosta i intuicyjna.

Aktualne edycje systemów Comarch ERP zostały wyposażone w liczne funkcje ułatwiające interakcję z Krajowym Systemem e-Faktur, obejmujące aspekty takie jak uwierzytelnianie czy zarządzanie elektronicznymi fakturami.

Podmioty zobligowane do udziału w KSeF

  • przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku VAT (od 1 lipca 2024),
  • przedsiębiorcy zwolnionych z podatku VAT (od 1 stycznia 2025),
  • podatnicy zidentyfikowani w Polsce do szczególnej procedury unijnej OSS, posiadający polski identyfikator podatkowy NIP (od 1 lipca 2024.

Jesteśmy gotowi dostarczyć Ci usługi opieki informatycznej i dostosowane rozwiązania, które spełnią Twoje potrzeby biznesowe.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 16:00.

Formularz Kontaktowy